DoktorSays Tele-Retinal Tarama Çözümleri – New Vision FUNDUS

DoktorSays Tele-Retinal Tarama Çözümleri

DoktorSays Tele-Retinal Tarama Çözümleri

DoctorSays bir tele-retinal tarama ve işleme platformudur.  Bu bulut tabanlı uygulama basit, kolay bir iş akışıyla, otomatik oluşturulan raporlar, güvenli referans oluşturması, Elektronik Tıbbi Kayıtlara (EMR) basitçe veri aktarımı ile klinisyenler arasında işbirliği oluşturabilme imkanı yaratan , teleoftalmoloji ve taramayı kolaylaştıran bir platformdur.

DoktorSays Tele-Retinal Tarama Çözümleri

DoctorSays bir tele-retinal tarama ve işleme platformudur.  Bu bulut tabanlı uygulama basit, kolay bir iş akışıyla, otomatik oluşturulan raporlar, güvenli referans oluşturması, Elektronik Tıbbi Kayıtlara (EMR) basitçe veri aktarımı ile klinisyenler arasında işbirliği oluşturabilme imkanı yaratan , teleoftalmoloji ve taramayı kolaylaştıran bir platformdur.

DoctorSays

DoctorSays

Hasta Sonuçlarını İyileştirme

Tele-oftalmoloji, çeşitli nedenlerle göz sağlığı uzmanları için önemli bir araca dönüşmektedir. Klinisyenlerin kliniklerin dışında dahi hatalarının sağlık bilgilerine ulaşmasına olanak vererek tıbbi bilgilere erişimi kolaylaştırır. Bu kolaylaşan ve artan erişim sayesinde klinisyenler daha hızlı şekilde hastalarının sonuçlarına ulaşabilir ve daha iyi hizmet sağlayabilir hale geleceklerdir. DoctorSays, göz taramaları klinik dışında tarama merkezleri gibi farklı kurumlarda bu tarama ve okumalar gerçekleştirilebilir ve klinisyen doğrudan bu sonuçlara ulaşabilir olmaktadır.

DoctorSays Tele-retinal Tarama ve İşleme Çözümleri sayesinde hastanın kliniğe gitmesine gerek kalmadan kliniği doğrudan hastalara getirerek, klinisyenlerin diyabetik retinopati, glokom, yaşa bağlı makula dejenerasyonu ve katarakt gibi görmeyi tehdit eden hastalıklardan korunmasına olanak tanır. Erken teşhis ile tele-oftalmoloji, hastaların uygun uzmanlara zamanında sevk edilmesini sağlayarak hasta sonuçlarını iyileştirir.

DoctorSays, oftalmik hizmetler için bulut tabanlı bir tele-sağlık çözümüdür. Hızlı ve oküler görüntüleme, teşhis ve raporlama araçlarını ve elektronik sevki birleştiren entegre bir çözümdür. Birinci basamak ve ikinci basamak arasında kolay işbirliğine olanak sağlayan bir platformdur. 

Aynı zamanda, değerlendirme ve diğer Elektronik Tıbbi Kayıtlar (EMR) platformlarına entegrasyon için sağlık hizmeti bilgilerinin ve dijital klinik görüntülerin iletilmesine izin veren güvenli ve kapsamlı bir platformdur.

Diyabetik Retinopati ve Diğer Göz Hastalıklarının Erken Teşhisi İçin Kapsamlı Tele-Oftalmoloji Çözümü

DoctorSays

DoctorSays

Diyabetik retinopati, dünyada körlük ve görme engelliliğinin önde gelen nedenidir. Diyabet, gelişmiş ülkelerde nüfusun %8 ila %10’unu etkiler. İnsanların yaklaşık %2’si diyabet teşhisi konulduktan 15 yıl sonra kör oluyor.

DoctorSays tele-retinal tarama çözümü, yakalanan fundus görüntülerini, hastanın kişisel bilgilerini ve klinik verilerini toplar ve ardından hepsini, hasta verilerini inceleyen ve uygun tıbbi bakım için tavsiye veren bir göz doktoruna aktarır. Bu çevrimiçi tarama uygulaması, birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından bir muayenehane içinde de kullanılabilir. Rutin diyabetik göz taramaları yapmalarını sağlayabilmeye imkan tanır. Diyabet hastaları, bir sonraki düzenli doktor ziyaretlerinde hızlı, kolay ve non-invaziv bir retina muayenesi olarak, sonuçları aynı gün içinde alabileceklerdir. Klinisyenler, hastayı daha sonra başka bir klinisyene sevk etmek veya danışmak için platform içindeki “Tavsiye” seçeneğini kullanabilirler. DoctorSays çözümü, kronik göz hastalığı tespiti için yapılandırılmış, iş akışı tabanlı ve klinik olarak kanıtlanmış bir süreç sağlar.

Süreç Nasıl Çalışır?

 DoctorSays_funfus


DoctorSays_funfus

Görüntü Edinme

Retina fotoğrafları, hemşire, teknisyen veya tıbbi asistan tarafından kullanılan, kullanımı kolay bir retinal kamera kullanılarak çekilir. Kameranın kullanılması minimum eğitim gerektirir.

 • Göz bebeğini büyütmek için damla kullanımı gerekmez
 • Hasta taraması 3 dakikadan az sürer
 • Retina görüntüleri tanı için otomatik olarak DoctorSays platformuna gönderilir
 • Platform, çoğu masaüstü veya el tipi retinal kamerayla da uyumludur

Klinik Tanı

Retina görüntüleri analiz edilir ve diyabetik retinopatinin varlığı veya yokluğu, evresi, durumun ciddiyeti ve belirtilen diğer oküler veya sistemik sağlık sorunları için klinik olarak teşhis edilir. Görüntüler, sertifikalı göz doktorları tarafından incelenir ve klinik olarak teşhis edilir. Görüntü geliştirme teknolojimiz, daha yüksek çözünürlüklü görüntüler ve daha doğru teşhisler sağlar. Rapora, hasta ve rapor klinisyen çevrimiçi olarak erişilebilir.

Teşhis Raporu

DoctorSayas Diagnostic report

Diagnostic report

DoctorSays tanı raporu, klinisyen incelemesi için otomatik olarak oluşturulur ve sevk veya yeniden tarama için öneriler içerir. Raporlar (ICD-10 kodları dahil) bir gün içinde oluşturulur ve veriler ayrıca hastaların Elektronik Tıbbi Kayıtlarına (EMR) gönderilebilir.

Elektronik Yönlendirme

DoctorSays’in e-Tavsiye yeteneklerini kullanarak, tedaviye ihtiyacı olan hastalar, elektronik olarak bir göz doktoruna veya bölgelerindeki diğer sağlık uzmanlarına yönlendirilebilir. Göz doktorlarına, değerlendirme için hastanın tıbbi geçmişine, tanı raporuna ve retina görüntülerine çevrimiçi erişim sağlanır. DoctorSays, yönlendirmeleri e-postayla veya faksla gönderme ihtiyacını ortadan kaldırarak, geri dönüş sürelerini önemli ölçüde azaltmaya ve tedaviye erişim süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

Electronic Referral

Electronic Referral

 

Entegre bir tele-retinal tarama çözümü olarak, otomatik bildirim uyarıları ile tüm ilgili tarafları yönlendirme hakkında bilgilendirmek için kullanabilir.

DoctorSays platformunun avantajları

DoctorSays tele-retinal tarama platformu, retina tarama sürecinin özelliklerini kullanımı kolay tek bir iş akışında birleştirir. İlk randevuyu, değerlendirme için veri ve görüntülerin yakalanmasını ve yüklenmesini, rapor oluşturmayı, takip için tavsiyeleri, sevk oluşturmayı ve otomatik geri çağırma planlamasını içerir. Kullanım kolaylığı, sonuç analizleri, tavsiye ve istişare ile raporlama, diğer platformlar ile veri paylaşma ve yönlendirme yetenekleri ile kendini farklı kılar.

Sağlam ve Güvenli Bir Platform

Bulut tabanlı
DoctorSays platformu, hızlı dağıtım ve sıfır bakım sağlayan güvenli bulut aracılığıyla sağlanır. Ön ödemeli yazılım veya sunucu donanımı gerekmez.
Güvenli Çözüm
DoctorSays, elektronik güvenli sağlık bilgilerinizin korunmasını sağlamak için en yüksek düzeyde güvenlik ve şifreleme sunar.
Son Derece Yapılandırılabilir
DoctorSays, diyabetik retinopati taraması için en iyi uygulamalar üzerine kurulmuştur. Ancak, kuruluşunuzun ihtiyaçlarını ve mevcut iş akışlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.
Masaüstü ve Tablet Uyumluluğu
DoctorSays, kullanıcıların masaüstü veya tablet cihazlar da dahil olmak üzere her yerden hasta dosyalarına erişmesine, görüntüleri okumasına ve teşhis etmesine, raporlar oluşturmasına olanak tanır.

DoctorSays’i kimler kullanabilir?

DoctorSays, taşınabilir, bulut tabanlı tele-retinal tarama platformuyla profesyonellere kullanım kolaylığı sağlamak ve hasta erişimini artırmak için birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcıları, sağlık sistemleri, sağlık planları ve göz sağlığı uzmanlarıyla ortak çalışır.

DoctorSays'i kimler kullanabilir?

 • Birinci Basamak Sağlık Hizmeti       
 • Sağlık Sistemi
 • Göz Doktorları             
 • Sigorta şirketleri

 

 

 

 

Memnun müşteriler

EyeCheckup

 

 • Ücretsiz DEMO iste

  Platformumuzun, verilerinizi anlamanız ve daha iyi kararlar almanız için ihtiyaç duyduğunuz araçları nasıl sağladığını öğrenin.

  • İLETİŞİM

   Telefon: +90 535 766 6383
   Email: info@new-vision.net

   Adres:

   Ar-Ge Merkezi,
   Türkiye –
   Pınarbaşı Mah. Hürriyet Cad.
   Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent
   Ar-Ge 2 Uluğbey Apt, No: 3A / Z14
   Konyaaltı / ANTALYA / TÜRKİYE

   Satış Ofisi,
   San Francisco –
   Galvanize, Innogate Suite 409,
   44 Tehama St, San Francisco,
   CA 94105, United States